7 Prostych Metod Aby skorzystać z kolektorów słonecznych - Fotowoltaika Portal

panele fotowoltaiczne wrocław

Testy wytrzymałościowe paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne muszą posiadać solidną konstrukcję ze względu na swoje przeznaczenie. Przy produkcji paneli fotowoltaicznych poddaje się je czterem głównym testom wytrzymałościowym, które gwarantują tr

7 Prostych Metod Aby skorzystać z kolektorów słonecznych - Fotowoltaika Portal panele fotowoltaiczne wrocław
wałość modułów. Podstawowym testem wytrzymałościowym, który przeprowadza się na panelach słonecznych, jest tak zwany test cyklów termicznych. Celem tego testu jest badanie łączeń między warstwami podczas poddawania ich nagłym zmianom temperatury. Drugim testem paneli fotowoltaicznych jest test wilgoci i ciepła. Trzeci test wytrzymałościowy paneli słonecznych polega na testowaniu obciążenia dynamicznego. Podczas tego testu bada się wytrzymałość paneli na pęknięcia i mikropęknięcia pod wpływem uciążliwych warunków oraz pod wpływem obciążenia. Ostatni test, któremu są poddawane panele fotowoltaiczne, to tak zwany test PID. Każdy rodzaj testu, którym są poddawane panele fotowoltaiczne, bada wytrzymałość na różne warunki i zjawiska, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne określenie wytrzymałości paneli fotowoltaicznych.


Nie bez znaczenia jest również to

Dzisiaj coraz więcej osób korzysta z energii odnawialnej. Widać to w szczególności w nowym budownictwie. Kolektory słoneczne znajdują się praktycznie na każdym dachu nowego budynku. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ fotowoltaika stała się wyjątkowo popularna. Ludzie też zaczęli rozumieć, że jest to opłacalna inwestycja, która pozwala im przestać być zależnym od dużych zakładów energetycznych.

Dla wielu osób energia odnawialna ma też inne znaczenie. Są ludzie, dla których bardzo ważne jest środowisko. Takie osoby chętniej korzystają z odnawialnej energii, ponieważ w ten sposób w żaden sposób nie wpływają niekorzystnie na środowisko. Ten czynnik również przyczynił się do wzrostu popularności kolektorów słonecznych. Nie bez znaczenia jest również to, że dzisiaj można starać się o wszelkiego rodzaju dotacje, które pomagają zmniejszyć koszt montażu kolektorów. To też zachęca do korzystania z odnawialnej energii. W przyszłości takie kolektory z całą pewnością będą normą i będziemy je widzieć na każdym dachu.


Jakie są rodzaje ogniw fotowoltaicznych

Funkcją paneli fotowoltaicznych jest konwersja energii pochodzącej z promieniowania świetlnego w energię elektryczną. Żeby zjawisko przemiany energii słonecznej w prąd elektryczny było możliwe, fotoogniwa muszą być zbudowane z odpowiednich materiałów. Współcześnie stosuje się dwa rodzaje fotoogniw, a nad trzecią generacją są ciągle prowadzone badania. Fotoogniwa pierwszej generacji, zwane inaczej grubowarstwowymi, są wykonane z krzemu. Panele fotowoltaiczne mogą być wykonane z monokryształu krzemu lub z płytek krzemowych. To właśnie ogniwa słoneczne pierwszej generacji są najczęściej wykorzystywane w fotowoltaice i montowane na dachach budynków. Jeśli zaś chodzi o fotoogniwa drugiej generacji, to są one zbudowane z innych materiałów, takich jak krzem amorficzny, miedź oraz selen. Druga generacja ogniw słonecznych jest zwana także cienkowarstwową i jest bardzo elastyczna w swojej budowie. Najbardziej wydajnym rodzajem ogniw słonecznych są bez wątpienia monokrystaliczne panele fotowoltaiczne, które jednocześnie są tymi najdroższymi w produkcji.


Wydajność paneli fotowoltaicznych

Fotowoltaika cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób indywidualnych, które decydują się na montaż paneli fotowoltaicznych na dachach domów prywatnych. Więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Nikogo raczej nie dziwi fakt, że wydajność paneli fotowoltaicznych w znacznej mierze zależy od panujących warunków pogodowych, a konkretniej od nasłonecznienia. Z tego powodu można niejednokrotnie spotkać się ze sceptycznym nastawieniem dotyczącym opłacalności inwestycji w fotowoltaikę. Sama wydajność paneli fotowoltaicznych może w części zależeć od rodzaju fotoogniw, gdzie monokrystaliczne panele fotowoltaiczne są najbardziej wydajne. Nieco mniej wydajne są polikrystaliczne panele słoneczne, jednak są jednocześnie tańsze w produkcji. Firma zajmująca się fotowoltaiką korzysta z najnowocześniejszych technologii, gdzie przy pomocy optymalizatorów pracy możliwe jest wydajniejsze pozyskiwanie energii nawet przy częściowym zacienieniu instalacji słonecznej. Istnieje więc wiele czynników wpływających na wydajność paneli słonecznych.



© 2019 http://fotowoltaika-portal.informator.podhale.pl/